V Jihočeském kraji a na Vysočině sbíráme telefony do konce ledna 2023

07.12.2022

Jihočeský kraj, Kraj Vysočina - Ojedinělá akce zaměřená na sběr vysloužilých mobilních telefonů, startuje v těchto dnech v knihovnách v Jihočeském kraji a v Kraji Vysočina. Díky ní mohou obyvatelé měst a obcí v regionu vyhrát poukázky na nákup knih v hodnotě až 2 000 korun.

Zapojit se do soutěže nazvané "Odlož mobil v knihovně" je jednoduché - stačí do označených boxů v zapojených knihovnách v obou krajích přinést jakýkoliv starý mobilní telefon a označit jej kontaktními údaji. Čím více telefonů zájemci přinesou a označí, tím větší šanci mají vyhrát. Soutěž má mimo jiné upozornit na to, že i drobné elektrozařízení obsahuje velké množství různých materiálů, které se odbornou recyklací vrací zpět do oběhu. Díky tomu není potřeba je nově vyrábět nebo těžit.

Nejúspěšnější knihovny ve třech kategoriích podle velikosti obcí si v každém kraji rozdělí 30 tisíc korun na nové publikace, či akce pro veřejnost. Tam, kde vysbírají absolutně nejvíc mobilních telefonů pak mohou obdržet další bonus ve výši 10 tisíc korun.

Odlož mobil v knihovně je společný projekt Jihočeského kraje, Kraje Vysočina a neziskové organizace ASEKOL, která provozuje kolektivní systém sběru vysloužilého elektrozařízení.